مدت زیادی بود که توییتر علی رغم اینکه یکی از محبوب‌ترین شبکه‌های اجتماعی دنیا به حساب می‌رفت، ولی درآمدزا نبود. اما حالا به نظر می‌رسد زمان سختی توییتر به پایان رسیده باشد زیرا جدیدترین نتایج به دست آمده نشان می‌دهد که این شبکه اجتماعی توانسته به خوبی پاسخ زحمات سرمایه‌گذاران را بدهد و به درآمد کافی رسیده است.

در سه‌ماهه سوم سال ۲۰۱۸، درآمد توییتر به ۷۵۸ میلیون دلار رسیده است و این یعنی ۵۰ میلیون بیشتر از پیش‌بینی‌هایی که تحلیلگران داشتند. درآمد توییتر نسبت به سه‌ماهه دوم سال جاری میلادی، حدود ۲۹ درصد افزایش یافته است.

دلیل این رشد چشم‌گیر، تبلیغاتی است که در توییتر مشاهده می‌شود. به نظر می‌رسد این شبکه اجتماعی بداند چگونه بر اساس باب میل کاربرانش عمل کند. این اعداد و ارقام در حالی به دست آمده‌اند که هنوز توییتر اقدامی برای کسب درآمد از بخش‌های دیگر انجام نداده است. برای مثال، مدیر مالی این شبکه اجتماعی معتقد است که اگر تمام پتانسیل این شرکت به کار گرفته شود، درآمد آن مطمئناً بیش از اینها خواهد شد.

اگر بخواهیم در مورد کاربران صحبت کنیم، باید بگوییم که توییتر در اوایل امسال با کاهش شدید عضو روبه‌رو بود و انتظار می‌رود در سه‌ماهه سوم سال جاری نیز همین اتفاق رخ دهد. دلیل این اتفاق آن نیست که کاربران در حال ترک این شبکه اجتماعی هستند بلکه خودِ توییتر تصمیم گرفته تا حساب‌های کاربری جعلی و آن‌هایی که توسط رباتها کنترل می‌شوند را حذف نماید. دقیقاً مانند هرس کردن درختان که در آن برگ‌های خشکیده را می‌کنند تا برگ‌های سالم رشد کنند، سرمایه‌گذاران در توییتر نیز فکر می‌کنند که حذف کاربران جعلی اقدام به مراتب بهتری نسبت به افزودن حساب‌های کاربری در هر سه ماه سال است.

به نظر می‌رسد این اقدام نیز به نفع خودِ این شبکه اجتماعی بوده باشد زیرا از زمانی که این اتفاقات گزارش داده شد، سهام توییتر ۱۵ درصد افزایش یافت و حالا در هر سهم این کمپانی که به فروش می‌رسد، ۲۱ سنت سود وجود دارد که این میزان از ۱۴ سنتی که پیش‌بینی می‌شد، بسیار بیشتر است.

اصلاً اتفاق عجیبی نیست که شرکت‌های بزرگ برای مدتی سرمایه خود را از دست بدهند و با هزینه سرمایه‌گذاران دوران خود را بگذرانند ولی واقعیت این است که توییتر دیگر از این مرحله عبور کرده و در این میان کارکنان و کاربران هستند که از این شرایط سود می‌برند.

مشخصات

دانـــــلود

برچسب ها

مطالب پیشنهادی ما

دیدگاه های شما

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آخرین دیدگاه‌ها

    دوستان

    دسته‌ها