نمودار توزیع اندروید برای ماه اکتبر اخیراً منتشر شده که به طور کلی این آمار تا حدودی ناامیدکننده است زیرا هنوز نمی‌توانیم نهمین نسخه از این سیستم عامل را مشاهده کنیم.

بر اساس جدیدترین داده‌های به دست آمده، حالا اندروید ۸ در رده دوم قرار گرفته و این یعنی رشد ۲٫۳ درصدی که سبب گشته تا روی ۲۱٫۵ درصد گوشی‌ها نصب شده باشد.

اندروید مارماشلو که پیش از این در رتبه دوم ایستاده بود، حالا با ۲۱٫۳ درصد، سوم است.

اندروید نوقا که در سال ۲۰۱۶ عرض شد، همچنان با آماری برابر با ۲۸٫۱ درصد، صدرنشین جدول رده بندی می‌باشد. این در حالی است که هفتمین ورژن اندروید پیش از این و بر اساس آمار مربوط به ماه سپتامبر، روی بیش از ۲۹٫۳ درصد دستگاه‌ها نصب شده بود.

در مورد دیگر نسخه‌های اندروید نیز باید بگوییم که ورژن نسبتاً قدیمی ۵ و نسخه‌های نزدیک به آن مانند ۵٫۱، هنوز هم توسط ۱۷٫۹ درصد افراد مورد استفاده قرار می‌گیرد. در نهایت، اندروید ۴ نیز با در دست داشتن عدد ۷٫۶ درصد و اندروید ۳ با در دست داشتن رقم ۳٫۰ درصد، رده‌های بعدی را در اختیار دارند.

ضمن اینکه نسخه‌های ۲ و ۱ هم به ترتیب روی ۰٫۳ و ۰٫۲ درصد گوشی‌های اندرویدی نصب می‌باشند.

با توجه به اینکه اندروید اوریو توانسته نسبت به ماه قبل رشد قابل‌توجهی داشته باشد و نسخه نوقا را پشت سر بگذارد، می‌توانیم این‌گونه ادعا کنیم که شرایط برای رشد اندروید ۹ فراهم شده است.

در نهایت بد نیست بگوییم که احتمال دارد با کمک Project Treble، آمارهای مربوط به توزیع نسخه‌های اندروید ممکن است سریع‌تر از هر زمان دیگری منتشر شوند.

شما فکر می‌کنید دلیل اینکه اندروید ۹ هنوز در این آمار وجود ندارد چیست؟ نظر خود را با دیگران در قسمت انتهای خبر به اشتراک بگذارید.

مشخصات

دانـــــلود

برچسب ها

مطالب پیشنهادی ما

دیدگاه های شما

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آخرین دیدگاه‌ها

    دوستان

    دسته‌ها