تیم متشکل از چندین تعمیرکار گوشی در سایت iFixit به تازگی قطعات آیفون ایکس آر را جدا کرده تا ببیند اپل در این دستگاه چه قطعاتی کار گذاشته است. ضمن اینکه آنها می‌خواهند مشاهده کنند که آیا تعمیر این دستگاه به آسانی انجام می‌شود یا خیر.

خبر خوش برای دارندگان آیفون ایکس آر این است که گوشی‌شان را می‌توان به راحتی تعمیر کرد. البته امتیازی که این دستگاه دریافت کرده است، ۶ از ۱۰ می‌باشد که اصلاً نمره پایینی به حساب نمی‌آید بنابراین آن‌گونه که نتایج نشان می‌دهند، آیفون ایکس آر را می توانیم راحت‌تر از بسیاری از گوشی‌های اندرویدی تعمیر کنیم.

از جمله رایج‌ترین مشکلاتی که معمولاً برای گوشی‌ها به وجود می‌آیند، به صفحه نمایش و باتری مربوط می‌شوند. خوشبختانه اپل به کاربران اطمینان خاطر داده که می‌توانند به راحتی صفحه نمایش را جدا کنند. ضمن اینکه این افراد قادر خواهند بود به سادگی به باتری نیز دسترسی داشته باشند.

با چنین طراحی و قطعاتی، منطقی است که اپل تعمیر محصولاتش را خودش برعهده بگیرد. به علاوه، به خاطر اینکه تعمیرات صفحه نمایش در پکیج خدماتی اپل وجود دارد، دیگر نگرانی از بابت پرداخت هزینه اضافی، دارندگان برخی آیفون‌ها را تهدید نمی‌کند.

نکته جالب دیگر در مورد آیفون ایکس آر به باتری آن مربوط می‌شود که از جریان ۱۱٫۱۶ وات بر ساعت بهره می‌برد در حالی که آیفون ایکس اس مکس به عنوان پرچمدار اپل از باتری دارای جریان ۱۲٫۰۸ استفاده می‌کند بنابراین منبع نیرو آیفون ایکس آر اصلاً ضعیف نیست. همچنین وقتی از صفحه نمایش LCD در این گوشی صحبت کنیم، منطقی آن است که باتری نیز متناسب با نمایشگر وجود داشته باشد.

در نهایت بگوییم که با چنین باتری و نمایشگری، تعویض این دو قطعه کار بسیار ساده‌ای به حساب می‌آید.

مشخصات

دانـــــلود

برچسب ها

مطالب پیشنهادی ما

دیدگاه های شما

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آخرین دیدگاه‌ها

    دوستان

    دسته‌ها