وزارت دادگستری دولت ایالات متحده امروز در طی بیانیه‌ای اعلام کرد: گروهی از جاسوسان چینی سال ها تلاش کرده اند تا شرکت های هوا فضا را هک کنند و اسرار تکنولوژی ساخت هواپیما‌ها را سرقت کنند، این وزارت همانطور که اعلام کرد ۱۰ نفر متهم به سرقت اطلاعات محرمانه این دسته از شرکت‌ها را دستگیر کرده است.

به گفته این اداره، افسران اطلاعاتی چین و کارکنان آن‌ها برای سرقت تکنولوژی ساخت موتور توربو فن مورد استفاده در هواپیماهای  این شرکت‌های تجاری متهم شده‌اند و تحت پیگرد قانونی قرار دارند.  از حدود اوایل سال ۲۰۱۰ میلادی تا ماه مه ۲۰۱۵ این طرح ادعا شده بود، و یک شرکت هواپیمایی گم نام فرانسوی که در ساخت این دسته موتورها با یک شرکای آمریکایی خود کار می‌کرد، مورد هدف حمله‌ی این گروه از جاسوسان چینی قرار گرفته شد.

مأموران اطلاعاتی چین ادعا کردند که شرکت فرانسوی و شرکت‌های هوافضایی فعال در چند ایالت امریکا و کشور بریتانیا را هک کرده اند. دادستان گفت که هکرها از تکنیک‌هایی مانند spear phishing و دیگر نرم افزارهای مخرب برای دسترسی به اطلاعات محرمانه استفاده می‌کنند.

از دیگر اقداماتی که وزارت دادگستری ایالات متحده در طی این بیانیه انجام داد، اعلام محکومیت این اقدام هکرهای چینی می‌باشد. در یک مورد دیگر، اداره‌ی دادگستری، یکی دیگر از افسران اطلاعاتی چین را متهم به تلاش برای سرقت اسرار ساخت موتور‌های هواپیمایی کرد، این مورد در حالی بیان شده است که دولت یکی اعضای ارتش امریکا را به جرم همکاری با حکومت چین و فروختن اسرار ساخت موتور این هواپیماها متهم کرده است.

آدام براورمن (Adam Braverman)، دادستان آمریکا در بیانیه‌ای گفت:

این اقدام به هک، حمایت شده توسط دولت‌های بیگانه یک تهدید مستقیم برای امنیت ملی ما در نظر گرفته می‌شود. این اقدام یکی دیگر از نمونه های تلاش جنایی وزارت MSS [وزارت امنیت ملی چین] برای تسهیل و سرقت اطلاعات خصوصی برای افزایش سود تجاری چین می‌باشد.

مشخصات

دانـــــلود

برچسب ها

مطالب پیشنهادی ما

دیدگاه های شما

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آخرین دیدگاه‌ها

    دوستان

    دسته‌ها