سامسونگ قصد دارد از عقربه‌های فیزیکی در ساعت هوشمند بعدی خود به نام گلکسی واچ ۲ بهره ببرد تا بتواند عمر باتری آن را افزایش دهد. این خبر را می‌توانیم از روی پتنت رسمی منتشر شده توسط این کمپانی اعلام کنیم.

اگر به نظر شما هم این نوع طراحی آشناست، باید بگوییم که محصول رقیب سامسونگ یعنی Watch W7 شرکت ال‌جی نیز دقیقاً از همین نوع ظاهر بهره می‌برد به طور کلی طراحی این ساعت دیجیتالی هیبریدی بوده، صفحه نمایش آن دیجیتالی و عقربه‌های آنالوگ و معمولی است. لازم به ذکر است که از وسیله هوشمند کمپانی ال‌جی در تاریخ ۱۴ اکتبر سال جاری میلادی رونمایی گردید.

بر اساس پتنت‌هایی که می‌توانید آن را در ادامه ببینید، سامسونگ تصمیم گرفته که به مدل‌های قبلی ساعت‌های خود بازگردد و از صفحه نمایش دایره‌ای شکل بهره ببرد.

طبق طراحی که به همراه پتنت منتشر شده، مشخص نیست که آیا گلکسی واچ ۲ نیز دارای حاشیه نمایشگر چرخشی خواهد بود یا خیر. سامسونگ این نوع مکانیسم که با استفاده از آن می‌توانیم در میان آپشن‌های سیستم عامل ساعت هوشمند حرکت کنیم را از مدل Gear S2 عرضه کرد و تا کنون نیز یکی از ویژگی‌های ثابت این وسایل پوشیدنی هوشمند بوده است.

همچون کاربرد دیگر عقربه‌های فیزیکی، نمونه‌هایی که قرار است سامسونگ نیز از آنها استفاده کند، فقط زمان را نشان خواهند داد. همین اقدام سبب خواهد شد که دوام باتری در ساعت هوشمند بیشتر شده و عمر خودِ ساعت نیز افزایش یابد.

برای مثال، اپل واچ سری ۴ نمی‌تواند صفحه نمایش خود را به مدت طولانی روشن نگه دارد زیرا تأثیر مخرب زیادی روی عمر باتری خواهد گذاشت. سامسونگ نیز پیش از این، همین نوع طراحی را در نمونه‌های پیشین به کار برده بود ولی دوام باتری کاهش می‌یافت به همین دلیل تصمیم گرفت که سراغ روش سنتی خود برود.

آنطور که از ظاهر این پتنت می‌توانیم برداشت کنیم، سامسونگ تصمیم گرفته تا دو حالت را در ساعت هوشمند قرار دهد: یکی حالت اسمارت واچ و دیگری حالت آنالوگ. لازم به ذکر است که هر دوی این حالات از باتری‌های جداگانه‌ای تغذیه می‌شوند.

گفته می‌شود که ممکن است گلکسی واچ ۲ از یک دوربین درونی نیز بهره ببرد. این همان فناوری است که سامسونگ در مدل گلکسی Gear 2 که در آوریل سال ۲۰۱۴ معرفی شده بود نیز استفاده کرده بود. گلکسی Gear 2 یک دوربین کوچک داشت که از مچ فرد کاربر عکس می‌گرفت.

بر خلاف گلکسی Gear 2، پتنت جدید نشان می‌دهد که دوربین موجود، بالای حاشیه صفحه نمایش قرار خواهد گرفت. شاید دلیل این اتفاق، برقراری تماس‌های ویدیویی می‌باشد.

به هر حال، باید تا زمان معرفی این ساعت هوشمند صبر کنیم و ببینیم که این دستگاه چه نوع طراحی خواهد داشت و امکانات آن چگونه خواهد بود.

مشخصات

دانـــــلود

برچسب ها

مطالب پیشنهادی ما

دیدگاه های شما

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آخرین دیدگاه‌ها

    دوستان

    دسته‌ها