تلسکوپ فضایی هابل ناسا، تا کنون توانسته اکتشافات زیادی در مورد پدیده‌های فرا زمینی کشف کند به طوری که بسیاری از یافته‌های دانشمندان به خاطر همین وسیله کاربری می‌باشد. حالا از میان همه آن تصاویر و اطلاعات علمی، این تلسکوپ به تازگی توانسته صحنه زیبایی را از یک لبخند در فضا به ثبت برساند.

این تصویر که روز جمعه در سایت ناسا منتشر شد، نشان‌دهنده یک منظومه می‌باشد که ظاهری شبیه به یک چهره خندان دارد. اگر شما هم با دقت به این عکس نگاهی بیندازید، می‌توانید به این نکته پی ببرید.

بر اساس این تصویر، دو جسم کروی زرد رنگ در کنار یک‌دیگر قرار گرفته‌اند و زیر آنها هم یک خط نوری وجود دارد که بیانگر صورتی است که می‌خندد.

ناسا می‌گوید: گلکسی شبیه به کمان که در پایین قرار دارد، ویژگی ظاهری یک گلکسی را دارد که از نیروی جاذبه بهره می‌برد زیرا نور آن در امتداد شیء قرار دارد که به سمت ما در حال حرکت است به همین دلیل از شکل طبیعی خود خارج شده و با این ظاهر در مقابل چشمان ما دیده می‌شود.

این چهره خندان در گلکسی خوشه‌ای SDSS J0952+3434 واقع و توسط دوربین سوم و در میدان دید گسترده تلسکوپ هابل گرفته شده است.

هابل در حال انجام تحقیقات در مورد چگونگی تشکیل ستارگان بوده که حین مأموریت خود توانسته این عکس را شکار کند. دوربین قدرتمند و میدان دید گسترده این تلسکوپ فضایی دارای چنان رزولوشن بالایی است که می‌تواند مناطقی که احتمال می‌رود ستارگان در آن مکانها تشکیل شده باشند را شناسایی کرده تا دانشمندان سازمان فضایی ناسا بتوانند آنها را مورد بررسی قرار دهند.

مشخصات

دانـــــلود

برچسب ها

مطالب پیشنهادی ما

دیدگاه های شما

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آخرین دیدگاه‌ها

    دوستان

    دسته‌ها