سال‌های اخیر، دوران یکنواختی برای کمپانی امور ارتباطی چینی از جمله هوآوی نبوده است. این دوره زمانی سخت از سال ۲۰۱۲ آغاز شد یعنی جایی که کمیته اطلاعات مجلس نمایندگان ایالات متحده، هوآوی و ZTE را از ورود به بازار آمریکا منع کرد. سپس در ماه آگوست، ایالات متحده، از ادارات دولتی خواست که محصولات تولید شده توسط دو شرکت چینی اشاره شده را خریداری نکنند و مورد استفاده قرار ندهند اما به نظر می‌رسد دونالد ترامپ این اقدامات را کافی نمی‌داند.

به گزارش تکفارس، همان‌طور که پیش از این نیز مشخص شده بود، واشنگتن در تلاش است ارائه‌دهندگان اینترنت و خدمات بیسیم در کشورهای ایتالیا، آلمان و ژاپن را هم از مصرف محصولات هوآوی منصرف نماید.

بر اساس ادعای وال‌استریت‌ژورنال، دولت آمریکا شرکای خارجی خود را از خطرات سایبری ایجاد شده توسط محصولات هوآوی، آگاه کرده است. به علاوه، ایالات متحده برای تقویت کمپین ضد محصولات چینی در سه کشور اروپایی و آسیایی اشاره شده، می‌خواهد مناطقی که حاضر به قطع یا کاهش استفاده از محصولات چینی هستند را از نظر مالی پشتیبانی کند. به این ترتیب، استرالیا در ماه آگوست، هوآوی و ZTE را از ارائه شبکه ۵G منع کرد زیرا از به وجود آمدن خطرات امنیتی ملی واهمه داشت.

حالا دولت آمریکا به خاطر خطراتی که قطعات ساخته شده چینی ممکن است ایجاد کنند نگرانی دارد زیرا می‌ترسد اطلاعات ارتباطی حساس نظامی خودش که در استرالیا، ژاپن، ایتالیا و آلمان هستند، تهدید شوند. این در حالی است که هوآوی بارها اعلام کرده محصولاتش هیچ گاه برای جاسوسی از دیگر کشورها ساخته نشده‌اند.

با این وجود به نظر می‌رسد، افزایش طرفداران محصولات هوآوی در کشورهای اروپایی و آسیایی متحد آمریکا، یک شکست بزرگ برای ایالات متحده به حساب بیاید زیرا تلاش‌هایش برای بیرون راندن این کمپانی چینی از بازارهای کشورهای مختلف با موفقیت روبه‌رو نشده‌اند.

مشخصات

دانـــــلود

برچسب ها

مطالب پیشنهادی ما

دیدگاه های شما

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آخرین دیدگاه‌ها

    دوستان

    دسته‌ها