مدتی می‌شود که فیسبوک پیام‌رسان مستقل خود را عرضه کرده است. این پیام‌رسان کاملا جدا از برنامه اصلی این شبکه طراحی شده و قابلیت‌های جدیدی را برای کاربران فراهم کرده است. اما درست برعکس نرم‌افزار اصلی فیسبوک، در پیام‌رسان فیسبوک هیچ گزینه‌ای برای خروج از حساب کاربری وجود ندارد که این امر بسیاری از کاربران را سردرگم کرده است. در این مقاله چگونگی خروج از این پیام‌رسان را در هر سه نسخه اندروید، iOS و کامپیوترهای شخصی بررسی می‌کنیم. با تکفارس همراه باشید.

چطور در سیستم‌عامل اندروید از پیام‌رسان فیسبوک خارج شوم؟

به طور کلی در نسخه اندروید دو راه برای خروج از حساب کاربری پیام‌رسان فیسبوک وجود دارد:

  • پاک کردن داده‌های نرم‌افزار از قسمت تنظیمات گوشی هوشمند
  • خروج از پیام‌رسان با استفاده از برنامه اصلی فیسبوک

پاک سازی داده‌های فیسبوک

قبل از شروع، در صورت باز بودن پیام‌رسان فیسبوک در گوشی هوشمند خود، آن را به طور کامل ببندید. در غیر این صورت پاکسازی داده‌ها میسر نخواهد بود.

حال برای خروج از پیام‌رسان فیسبوک، به قسمت تنظیمات (settings) سیستم عامل اندروید بروید.

سپس به قسمت مدیریت برنامه‌ها (Application Manager) رفته و پیام‌رسان فیسبوک را در لیست برنامه‌های خود بیابید.

روی پیام‌رسان فیسبوک کلیک کرده و گزینه حافظه ذخیره ساز (Storage) را انتخاب کنید.

بعد از باز کردن بخش حافظه، دو گزینه با نام‌های پاک‌سازی داده (Clear data) و پاک‌سازی کش (Clear cache) نمایان می‌شوند. به ترتیب روی هر دو گزینه کلیک کرده و داده های آن‌ها را پاک کنید.

حال اگر پیام‌رسان فیسبوک را اجرا کنید، صفحه ورود به حساب کاربری ظاهر خواهد شد. این بدان معناست که شما با موفقیت از حساب کاربری خود خارج شده‌اید.

Settings > Apps > Messenger > Storage > Clear data

 

زمانی که هنوز از حساب کاربری خود خارج نشده‌اید،  اگر شخص دیگری بخواهد از گوشی هوشمند شما برای چک کردن پیام‌های فیسبوک خود استفاده کند، لازم نیست داده‌های برنامه را پاک کنید. تنها کافیست از محیط برنامه گزینه Switch Account را انتخاب کنید.

خروج از پیام‌رسان فیسبوک با استفاده از نرم‌افزار اصلی فیسبوک

اگر پیام‌رسان فیسبوک را در گوشی هوشمند اندروید خود نصب داشته باشید، احتمال زیاد به نرم افزار اصلی این شبکه اجتماعی نیز دسترسی دارید. پس آن را باز کرده و از قسمت بالا و سمت راست صفحه، روی گزینه more کلیک کنید.( این گزینه به عنوان سه خط افقی دیده می‌شود.)

سپس بخش تنظیمات و امنیت (Settings and Privacy) را بیابید. در این بخش تنظیمات حساب کاربری و امنیت آن دیده می‌شوند. از قسمت امنیت (Security) گزینه امنیت و ورود (Security and login) را انتخاب کنید.

سپس کادری با عنوان Where you’re logged in نمایان می‌شود که اطلاعات ورود شما را در پیام‌رسان فیسبوک نشان می‌دهد.

روی گزینه مربوط به پیام‌رسان کلیک کرده و بعد خروج (Log out) را لمس کنید.

چطور در سیستم‌عامل iOS از پیام‌رسان فیسبوک خارج شوم؟

برنامه فیسبوک را باز کنید (منظور، برنامه اصلی فیسبوک است، نه پیام‌رسان!)، سپس از قسمت پایین صفحه، روی گزینه more کلیک کنید.( این گزینه به عنوان سه خط افقی دیده می‌شود.)

بعد از انتخاب این گزینه به بخش تنظیمات (settings) وارد شوید و از قسمت تنظیمات حساب کاربری، گزینه security and login را انتخاب کنید.

سپس کادر Where you’re logged in نمایش داده می‌شود و می‌توانید با انتخاب پیام‌رسان فیسبوک، به راحتی از آن خارج شوید.

More > Account settings > Security and login > Where you’re logged in > Messenger > Log Out

چطور در نسخه مرورگر از پیام‌رسان فیسبوک خارج شوم؟

در نسخه مرورگر پیام‌رسان فیسبوک، امکان خروج از تمام نسخه‌های این شبکه اجتماعی وجود دارد. پس فارغ از نوع سیستم‌عامل گوشی هوشمند و یا کامپیوتر شخصی‌تان، می‌توانید از این روش نیز استفاده کنید.

برای این کار به وبسایت فیسبوک به نشانی Facebook.com بروید.

سپس با انتخاب گزینه settings لیستی عمودی از تنظیمات حساب برای شما باز خواهد شد. در این بخش بر روی security and login کلیک کنید تا Where You’re Logged In نمایان شود.

سپس گزینه مربوط به پیام‌رسان را انتخاب و روی log out کلیک کنید.

Settings > Security and Login > Where You’re Logged In > Messenger > Log Out

روش‌های بالا ممکن است کمی عجیب باشند اما به خوبی عمل خواهند کرد. از طرفی هم به نظر می‌رسد که فیسبوک به این زودی قصد ساده سازی خروج از پیام‌رسان خود را نداشته باشد.

موضوع عجیب دیگر مربوط به پیام‌رسان مستقل فیسبوک است که جدا از برنامه اصلی آن طراحی و عرضه شده است. شما کاربران تکفارس در مورد این تصمیم فیسبوک چه نظری دارید؟ دیدگاه خود را با ما در میان بگذارید.

مشخصات

دانـــــلود

برچسب ها

مطالب پیشنهادی ما

دیدگاه های شما

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آخرین دیدگاه‌ها

    دوستان

    دسته‌ها