به رغم شایعات بی شماری که در طول سال گذشته در مورد نوکیا ۹ وجود داشته این گوشی هنوز به  شکل رسمی معرفی نشده است. با این حال ممکن است این دستگاه که می‌شود آن را تولد دوباره‌ای برای پرچمداران این شرکت دانست، به زودی معرفی شود. برای جزئیات بیشتر در ادامه همراه تکفارس باشید.

دلیل این اتفاق را می‌توان انتشار تصویری منتسب به نوکیا ۹ در چین دانست که چینش دوربین عجیب و ۵ گانه در پشت این دستگاه را به نمایش می‌گذارد. اگرچه فردی که تصویر را منتشر کرده آن را نوکیا ۹ می‌خواند، اما در گذشته نیز خبرهایی شنیده‌ایم که این دستگاه را نوکیا ۱۰ خطاب کرده‌اند، بنابراین فعلا هیچ نام قطعی را برای این دستگاه در نظر نخواهیم گرفت.

تا این لحظه، تنها در تعداد محدودی از گوشی‌های هوشمند شاهد استفاده از ۳ دوربین عقب بوده‌ایم و حتی هیچ دستگاهی دارای ۴ دوربین نیز وجود نداشته. اما اکنون شاهد بکار رفتن ۵ دوربین در این دستگاه هستیم! به نظر HMD Global واقعا مشغول کار برای ارائه یک دستگاه خاص بوده است.

همچنین به نظر می‌رسد در آرایش عجیب این دوربین‌ها دو حلقه دیگر با همان اندازه، یکی برای فلش LED و دیگری برای ویژگی فوکس لیزری، وجود دارد. وجود نام تجاری Zeiss نیز قطعا غیر منتظره نیست، چرا که نوکیا در اکثر گوشی‌های هوشمند خود از این برند استفاده کرده است.

جنس پنل پشتی این گوشی نیز باتوجه به اثر انگشتان باقی مانده در آن، میزان بازتابندگی و انحنای آن در کناره‌های دستگاه، به نظر شیشه‌ای است. این امر نوکیا ۹ را یک گام نزدیک‌تر به قلمروی گوشی‌های هوشمند پرچمدار می‌کند.

اگر این دستگاه در سال ۲۰۱۸ عرضه شود، انتظار می‌رود که از پردازنده اسنپدراگون ۸۴۵ استفاده کند. در ماه مارس نیز یک دوربین بسیار رده بالا برای این دستگاه وعده داده شده بود که به نظر نوکیا با استفاده از تعداد زیاد لنزهای دوربین، به این وعده خود جامع عمل خواهد پوشاند. اسکنر اثر انگشت نیز احتمالا در زیر نمایشگر قرار گرفته باشد چرا که هیچ جایی برای آن در پشت دستگاه در نظر گرفته نشده است.

نظر شما در مورد این گوشی و دوربین‌های عجیب آن چیست؟ نظرات و سوالات خود را در بخش دیدگاه‌ها با ما در میان بگذارید.

مشخصات

دانـــــلود

برچسب ها

مطالب پیشنهادی ما

دیدگاه های شما

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آخرین دیدگاه‌ها

    دوستان

    دسته‌ها