مشکلات بزرگ به راه‌حل‌های بزرگ نیاز دارند. این شعار در آخر این هفته به کار گرفته ‌می‌شود، زمانی که یک پروژه چند میلیون دلاری به نام “The Ocean Cleanup” یک وسیله‌ی غول پیکر را با هدف از بین بردن بزرگترین انباشت پلاستیک در جهان به نام وصله‌ی بزرگ زباله در اقیانوس آرام، به آب خواهد افتاد.

پروژه‌ی تمیز کردن اقیانوس بویان اسلات، مخترع ۲۴ ساله هلندی، ، حاصل کار موسسه‌ای است که فناوری برای استخراج آلودگی پلاستیک از اقیانوس‌ها را توسعه ‌میدهد و چندین سال برای این هدف تلاش کرده است. اما شنبه روزی خواهد بود که این ابتکار عمل به طور جدی آغاز به کار ‌میکند. در این روز سازمان، سیستم جمع‌آوری ۲،۰۰۰ پوندی U شکل خود را به آب ‌میاندازد که برای جمع‌آوری زباله‌های مصرفی حدود ۶۰۰،۰۰۰ مایل مربع از اقیانوس، بین کالیفرنیا و ‌هاوایی طراحی شده است.

با استفاده از این یک پروژه، هدف این است که هر سال ۵۰ تن پلاستیک از اقیانوس را جمع‌اوری کرده و سپس آن را از آب خارج نموده و  برای بازیافت به محل مناسب منتقل شود. در نهایت هدف این است که یک ناوگان از این فناوری داشته باشیم که بتواند هر ساله ۱۴۰۰۰ تن پلاستیک را از اقیانوس‌ها جمع آوری کند.

برای نشانه گذاری راه اندازی نخستین جمع‌آوری‌کننده‌ی شناور زباله درخلیج سانفرانسیسکو، در زیر پل گلدن گیت در مسیر وصله‌ی بزرگ زباله‌ی اقیانوس آرام، این سازمان در حال برگزاری یک کنفرانس مطبوعاتی در Pier 41 است، این رویداد ، برای کسانی که علاقه مند به دیدن شروع یک مأموریت تحول‌آمیز هستند، در ساعت ۱۱ صبح روز شنبه برگزار ‌میشود.

سخنگوی The Ocean Cleanup به Digital Trends گفت:

دلیل اینکه ما رویداد را به صورت زنده پخش ‌می‌کنیم این است که ‌می‌خواهیم این لحظه مهم را با تعداد زیادی از مردم به اشتراک بگذاریم. شش سال آزمایش و توسعه ما را به این نقطه هدایت کرده است. در طی این مدت، پاکسازی اقیانوس از طرحی بر روی یک دستمال کاغذی توسط یک نوجوان  ۱۶ ساله، به یک سازمان که میلیون‌ها دلار را جمع کرده و بیش از ۸۰ کارمند دارد، تکامل یافته است. این یک لحظه منحصر به فرد در تاریخ است و ما در نهایت این پروژه بلند‌پروازانه را آغاز کردیم.

آیا این پروژه به همان شکلی که برنامه ریزی شده کار خواهد کرد؟ باید صبر کنیم و ببینیم. چیزی که از آن مطمئن هستیم این است که کمبود جاه طلبی در این پروژه وجود ندارد. اگر این پروژه را بتوان به نتایج تبدیل کرد، اقیانوس‌های جهان در حال تبدیل شدن به یک مکان بسیار تمیزتر و کم زباله‌تر هستند.

مشخصات

دانـــــلود

برچسب ها

مطالب پیشنهادی ما

دیدگاه های شما

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آخرین دیدگاه‌ها

    دوستان

    دسته‌ها