بنابر گزارش رسانه‌های آمریکایی، هکرها در پی نقض سیستم بیمه‌ درمانی توسط نمایندگان بیمه، به سیستم بهداشتی ایالات متحده نفوذ کرده و به اطلاعات ۷۵ هزار نفر از متقاضیان طرح مراقبت بهداشتی دسترسی پیدا کرده‌اند.

طبق گزارش TechCrunch، سیستم هک‌شده به‌طور مستقیم با وب‌سایت Healthcare.gov در ارتباط بوده است. این وب‌سایت، سامانه‌ای بود که مردم برای ثبت‌نام در طرح پوشش بهداشتی از استفاده ‌می‌کردند. در پی این حمله مرکز خدماتی CMS، وابسته به وزارت بهداشت و خدمات انسانی آمریکا اولین سازمانی بود که این حمله را در تاریخ ۲۷ مهر‌ماه تأیید کرد.

سیما ورما، مدیر مرکز CMS، در‌این‌باره گفت:

ما در تلاشیم تا هرچه سریع‌تر هویت اشخاص حقیقی در معرض خطر را مشخص کرده و به محض اینکه بتوانیم به آن‌ها اطلاع دهیم، منابع حفاظت از اعتبار آنان را فراهم سازیم.

لازم به ذکر است که پیش از این در تاریخ  ۲۱ مهر‌ماه، کارکنان سازمان CMS گزارشی مبنی از فعالیت‌های غیر معمول در تبادلات تسهیل‌شده‌ی فدرال یا سیستم ثبت‌نام مستقیم FFF را در بخش سازمان‌ها و کارگزاران مشاهده کرده بودند که ورما در این مورد اذغان داشت: سیستم هک‌شده‌ی Healthcare.gov هیچ ارتباطی با این گزارشات ندارد.

گفته شده که نقاط ضعف سیستم تنها از طریق مسیر مستقیم ثبت‌نام قابل استفاده برای هکرها می‌باشند و در حال حاضر کاملا بسته شده است. همچنین تمام حساب‌های مشکوک نمایندگان و کارگزاران که فعالیت‌های غیرعادی را ضبط می‌کردند غیرفعال شده‌اند.

ورما ادامه داد:

ما در حال پیگیری مسائل این حمله هستیم و اقدامات امنیتی بیش‌تری را پیاده خواهیم کرد تا طی هفت روز آینده مسیر ثبت‌نام مستقیم برای عوامل و کارگزاران به حالت قبل بازگردد.

مشخصات

دانـــــلود

برچسب ها

مطالب پیشنهادی ما

دیدگاه های شما

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آخرین دیدگاه‌ها

    دوستان

    دسته‌ها